Czy zobowiązania mogą być nam oferowane przez wszystkich czy też analogicznie jak kredyty jest to usługa wskazanej grupy społecznej?

Sporo osób uważa, że pożyczka i kredyt to właściwie to samo. Powinniśmy jednak pamiętać o różnicach, jakie istnieją pomiędzy pożyczkami, a kredytami, które w znacznej mierze przesądzają o charakterze tych produktów. Różnice widoczne są już w przypadku prawnych założeń tych możliwości finansowych. Pożyczka jest regulowana na podstawie Kodeksu cywilnego, natomiast kredyty przyznawane są na podstawie przepisów prawa bankowego. Kredyty przyznawać mogą jedynie banki. Pożyczki może nam udzielić właściwie każda osoba lub instytucja dysponująca określoną sumą pieniędzy. Pożyczka dodatkowo może być przydzielona w różnych formach, możemy starać się o dowolną sumę pieniędzy i właściwie zawierana może być w każdej formie. Trzeba jednak wiedzieć, że sumy pożyczek przekraczających sumę pięciuset złotych powinny być potwierdzone umową pisemną dla celów dowodowych. W przypadku kredytu każda kwota powinna być udokumentowana pisemną umową.

dziewczyna z butami
Pożyczka jest możliwością pozyskania pieniędzy bardzo szybko. Pożyczkobiorca nie ma możliwości już później ingerować w sposób wykorzystania przyznanych pieniędzy. O kredyt natomiast staramy się w przypadku dokładnie określonego celu. Co ważne, kredyt jest stale kontrolowany przez bank. Pożyczka może być przyznawana nie tylko w formie pieniężnej (np. gotówka), ale także w postaci różnego rodzaju przedmiotów materialnych. Co także w tym przypadku niezwykle ważne: kredyt zawsze związany jest z obowiązkiem ponadpodstawowych opłat, takich jak prowizja czy oprocentowanie. W przypadku pożyczek mogą być one nieodpłatne. Zatem jeśli interesujemy się tego typu produktami finansowymi musimy widzieć różnice pomiędzy kredytem a pożyczką.
luksus
Gdy spłacasz długi, jakie winien jesteś zwrócić co miesiąc wtenczas dobrze jest powiązać pożyczki w pojedynczy kredyt konsolidacyjny. Wówczas mamy sposobność spłacać tylko jedną ratę co miesiąc a nie kilka. Oprócz tego uzyskujemy perspektywę na zapewnienie sobie dodatkowych środków finansowych. Wypróbuj najbardziej korzystne kredyty konsolidacyjne, jakie omówiono na tym portalu konsolidacyjnyekspert.pl kredyty konsolidacyjne ranking.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *