Półki i siedziska z korka

Korek jest jednym z bardzo popularnych surowców. Sławę zawdzięcza głównie swojemu ekologicznemu pochodzeniu. Pozyskuje się go z kory śródziemnomorskich, długo żyjących dębów korkowych. Czynność okorowywania wykonywana jest przez fachowców co ok. 9 lat. Umiejętne zdejmowanie masywnej kory sprawia, że tkanka drzew nie jest narażona na zniszczenie. Tak pozyskany korek trafia do obróbki, w wyniku której otrzymujemy np. korek ścienny, rolki korkowe, tablice korkowe, galanterię, akcesoria itp. Dzięki artykułom z korka można urządzić dom w bardzo modnym, ekologicznym i oryginalnym stylu.

Półki z korka naturalnego

Ciekawym pomysłem na dekorację wnętrza są półki ścienne wykonane z naturalnego korka. Ozdoba ta nie dość, że podkreśla wnętrze, to na dodatek jest bardzo praktyczna. Półki można wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie płyt korkowych, które wystarczy dociąć na odpowiedni wymiar i zamontować w dowolnym miejscu.
Inny sposób to arkusze korkowe. Posługując się nimi, można samodzielnie obudować dotychczasową półkę, nadając jej nowego wyglądu. Świetnie sprawdzi się też korek samoprzylepny, którego montaż to przysłowiowa „bułka z masłem”. Płyty korkowe oraz wszystkie inne materiały w różnych wymiarach znajdziesz na stronie: https://korkrollen.de/korkplatten/26-korkplatten-1mm.html.
listwa

Rodzaje siedzisk z korka

Charakter wnętrza dopełnią także meble wykonane z korka naturalnego. Dzięki nim wnętrze domu zyska oryginalny styl oraz ciepły klimat. Korek jest odporny na wodę i uszkodzenia mechaniczne, co powoduje, że meble będą służyć przez długie lata. Wśród siedzisk wykonanych z ekologicznego korka można wyróżnić fotele, leżaki, pufy oraz taborety. Wybór siedziska podyktowany jest głównie stylem, w jakim urządzone jest wnętrze naszego domu.

Korek naturalny stanowi niezastąpiony materiał. Szeroki wachlarz właściwości, jakie posiada ten surowiec, mocno wyróżnia go na tle innych materiałów. Jednym słowem – korek jest bezkonkurencyjny! Wykorzystanie surowca w warunkach domowych to same zalety, dlatego nie warto szukać niczego innego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *