Jakim sposobem posłać przesyłkę za granicę drogą powietrzną?

Spedycja to branża, jaka ewoluuje się nader błyskawicznie. Świat jest bardzo mały, przeloty samolotami trwają krótko i pozwalają na odbycie ogromnych odległości. Podobnie wygląda transfer produktów, które możemy nadać na koniec ziemi wieczorem, a rano już tam trafią. Właśnie, skutkiem tego powstaje od groma jednostek zajmujących się wysyłką, które zajmują się kontrahentem, a raczej towarem, jaki pragnie nadać od początku do samego finiszu, wliczając w to także sprawy takie jak inspekcja celna.

Aczkolwiek, aby gładko nadać własny ładunek drogą lotniczą powinien on spełniać parę warunków. Jakich? Już wyjaśniamy. Ogólnie uznane wymogi dotyczące spedycji produktu drogą lotniczą znajdziemy w rezolucji IATA, jaka dogłębnie reguluje kwestie przewozu produktów. Głównie każda paczka winna być poprawnie zapakowana, uwzględniając także wymogi obowiązujące na lotniskach tranzytowych. Powinniśmy również zadbać o określenie zawartości paczki, tak aby bez kłopotu szło ją wyszukać. Sporo substancji uznanych zostało za niebezpieczne i powinniśmy na samym początku dowiedzieć się czy w ogóle jest opcja ich transportu drogą lotniczą, tak by niepotrzebnie nie tracić czasu i pieniędzy. Jeżeli okaże się, że dany ładunek może być wysyłany drogą lotniczą to w tamtym czasie musimy zapoznać się z warunkami jego transferu i kurczowo ich przestrzegać.
przelot samolotu
Spedytor także analizuje nasz ładunek, a jeżeli znajdzie coś, co może być uznane za ładunek groźny to może żądać od nas deklaracji o transporcie produktów niebezpiecznych. Także ładunki delikatne winny być przesyłane tylko wtedy, kiedy posiadamy gwarancję, że dotrą do własnego miejsca przeznaczenia szybko i bezpiecznie. Następną, osobną kategorią jest transport żywych zwierząt. Nadawca jest zobligowany zapewnić zwierzęciu odpowiednie warunki, które nie narażą go na strach. Poza tym zwierzęta mogą roznosić choroby, skutkiem tego istotne będzie poświadczenie o stanie zdrowia zwierzęcia wystawione przez weterynarza, a także zgoda władz sanitarnych. A co jeżeli nasza paczka jest przesyłką wartościową? Jeżeli jej wartość uczyni, że zostanie ona za takową określona to musi być nadana oddzielnie, a także musimy liczyć się z tym, że wiążą się z tym trochę inne reguły. Jest ona trzymana w sejfie (na lotnisku), a także konwojowana do i z samolotu.
spłaszczony samolot
Jeżeli załatwianie tych wszystkich formalności nas przeraża to proponujemy zameldować się do jednej z jednostek spedycyjnych jak przykładowo http://cargohelper.pl/oferta/spedycja-handel-produkcja/, jaka załatwi całą procedurę za nas, tak abyśmy nie musieli się o nic frasować. Jest to kapitalne rozwiązanie, jeżeli boimy się, by podjąć się samemu wspomnianego zagadnienia.