Presell Pages

Strony typu Presell Pages to w przeważnie blogi oparte o popularny, darmowy skrypt Wordpress, na których użytkownicy mogą dodawać swoje artykuły z linkami pozycjonującymi stronę docelową.

Artykuły pisane na popularnie zwane „precle" zwykle nie posiadają wielkiej merytorycznej treści pomocnej dla przypadkowego użytkownika. Tworzone są po to, aby bot je zaindeksował oraz linki w ich treści. Panuje przekonanie, że linki w treści mają większą moc, niż link nieobjęty tekstem.

Pamiętajmy, ze powinniśmy dla każdego osobnego Presell Pages tworzyć unikalny artykuł. Jeśli nie jesteśmy w stanie możemy to zlecić bądź stworzyć odpowiednio zsynonimizowany teksty, który będziemy dodawać do wielu precli.

Aby tekst został dodany do precla powinien być zgodny z jego regulaminem, który zwykle wymaga przynajmniej tysiąca znaków tekstu oraz maksymalnie trzy linki wychodzące.

Gdy dodajemy swoje teksty do lepszych serwisów typu sbart.pl, czy artelis.pl starajmy się napisać na tyle dobry tekst, z którego skorzystają inni użytkownicy i z chęcią go przeczytają. Dlatego, ze na takie dobre strony Presell Pages często trafiają internauci z tzw. „długiego ogona”. Dzięki dobremu artykułowi poszerzą swoja wiedzę i dostaną to czego szukali, a przy okazji może odwiedzą naszą stronę i zostaną na niej na dłużej czy nawet polecą ja swoim znajomym. Tak więc w ten sposób nie tylko pomagamy internautom dobrym, pomocnym artykułem, ale i zapewniamy sobie ruch na stronie, który może nam wygenerować zyski lub przełożyć się na ilość użytkowników zarejestrowanych.