Pozycjonowanie

W obecnych czasach jedną z najbardziej efektywnych form reklamy w internecie jest niewątpliwie pozycjonowanie stron. Pozycjonowanie stron to nic innego jak windowanie adresu strony w rankingu wyników wyszukiwania na dane słowa kluczowe. Na rynku pozycjonerzy działają od wielu lat. nawet dobrze nam znane Google - obecnie najpopularniejsza wyszukiwarka, pojawiła się później niż pozycjonerzy.

W pozycjonowaniu tak naprawdę nic nie przychodzi nam łatwo, prosto ani przyjemnie. Mogło by się wydawać, że pozycjonowanie to prosta i nie stresująca praca, a wykonaniem jej mógłby się zająć każdy. Otóż tak nie jest. Pozycjonowanie to obecnie wielki rynekw którym ścierają się wielkie agencje reklamowe,z małymi firmami pozycjonerski, a te z kolei z wolnymi strzelcami, czyli freelancerami. Walka o pozycje w Google czasem jest naprawdę wielka, a także, wbrew pozorom, emocjonująca. Co możemy obserwować miedzy innymi przy okazji konkursów pozycjonerskich.

W pozycjonowaniu główną zasadą na sukces są oczywiście linki zwrotne. Linki, które będą prowadziły do naszej strony z rożnych miejsc, z rożnych stron. Linki takie muszą zawierać w sobie anchor tekst, z frazą którą chcemy piąć w górę. Oprócz zdobywania linków w pozycjonowaniu liczy się także bardzo optymalizacja strony, czyli przystosowanie jej do wymogów wyszukiwarki. Oczywiście nie jest tak, że każdą stronę na każdą frazę będziemy w stanie „wrzucić” na pierwsze miejsca w Google. Tak nie jest i nigdy nie będzie, no chyba, że mówić chcemy tu o reklamach sponsorowanych Google AdWords.