Narzędzia SEO

W świecie pozycjonerskim istnieje masa przydatnych narzędzi oraz skryptów ułatwiających i przyspieszających pozycjonowanie stron. Są też takie, które 90% pracy zrobią za nas, czyli automaty.

Istnieje wiele świetnych zagranicznych narzędzi umożliwiających zdobycie linków. Są one raczej często zaliczane, jako metody Black SEO. Przyjrzymy się jednemu z nich - SEnuke X. Aplikacja ta pozwala nam pingować strony, wyszukiwać nowe nisze, dodawać artykuły do zagranicznych katalogów artykułów czy tworzyć profile na forach i je uzupełniać w nasze linki. Prócz tego mamy także niezawodnego Scrapeboxa, którego głównym przeznaczeniem jest komentowanie (na dużą skalę) blogów.

Mamy także wiele ciekawych Polskich narzędzi. Są to przede wszystkim popularne dodawarki do katalogów stron i precli. Publiker, SEO Bohater, czy OmniADD. Dzielimy je na dodawarki automatyczne i pół automatyczne. Publiker to narzędzie, które automatycznie doda nam przygotowane wcześniej projekty do katalogów stron czy blogów typu Presell Pages. Jego konkurent, czyli OmniADD to również narzędzie o takiej funkcjonalności, z kilkoma dodatkowymi plusami, ale o tym już warto poczytać na stronach autorów.

Do katalogowania pół-automatycznego polecamy SEOBohatera. Świetne narzędzie dla początkujących pozycjonerów, którzy mają więcej niż jedną stronę w swoim dorobku i chcą je wybić w rankingu Google. SEOBohater to narzędzie które nie tylko doda nam wpisy do katalogów stron, opartych m.in. o skrypt SEOkatalogu, ale także jest w stanie publikować wpisy w preclach. oczywiście, samo tego nie zrobiło, bo to pół-dodawarka, więc troszkę pracy będziemy musieli w ten proces włożyć.

Oprócz narzędzi do pozyskiwania inków mamy także dostępne narzędzia i skrypty do analizy stron konkurencyjnych czy propozycji słów kluczowych oraz oceny ich trudności (np. znakomity program Market Samurai, który możemy przez rok wykorzystywać za darmo dzięki małemu trickowi, który możemy znaleźć w internecie, i w cale nie będzie to nielegalne działanie).