Katalogi stron

Zaczynając przygodę z pozycjonowaniem często zastanawiamy się jak zdobyć te pierwsze linki pozycjonujące naszą stronę w wyszukiwarkach. Najlepszy i chyba najprostszym sposobem na to są popularne katalogi stron internetowych. Są one też zazwyczaj polecane dla początkujących pozycjonerów, gdyż obsługa katalogu podczas dodawania do niego wpisu to łatwizna.

Najpopularniejszym na chwilę obecną skryptem katalogu w naszym kraju jest SEOKatalog. Jest to płatny skrypt dedykowany tworzeniu dobrych, (choć nie zawsze takie powstają) katalogów. Oprócz tego skryptu istnieje jeszcze wiele innych, także darmowych jak Arfooo czy płatny INDEXU.

Dobry katalog powinien charakteryzować się dużą ilością dobrej, jakości linków prowadzących do niego, powinien posiadać unikalny wygląd oraz dobrze, aby stał na jakiejś domenie z historią. Wtedy do takiego katalogu warto dodać swój wpis, nawet, jeśli jest płatny.

Dodawanie strony do katalogu zwykle odbywa się tak samo, czyli po wybraniu odpowiedniej kategorii podajemy adres strony oraz wypełniamy pozostałe pola formularza zgłoszeniowego. A te pola to; opis strony, gdzie w kilku zdaniach piszemy co gość na naszej stronie może znaleźć, o czym jest nasza strona, co oferujemy, musimy podać słowa kluczowe powiązane z naszą stroną, i dobrać nasz wpis do odpowiedniej kategorii tematycznej, która najbardziej odpowiada tematyce naszej strony (np. strona o Fiatach Punto - kategoria Motoryzacja). Na koniec podajemy nasza adres e-mail, i oczekujemy aż administrator katalogu zaakceptuje nasz wpis, jeśli ejst zgodny z regulaminem.